Komody i nie tylko
28 listopada 2017
Ekonomiczne rozwiązanie
28 listopada 2017

Na rynku dostępny jest szeroki wybór foteli, kanap i sof także każdy znajdzie coś dla siebie. Spośród foteli można znaleźć też te z ruchowymi częściami, dzięki czemu możemy dopasować siedzisko do swoich potrzeb. Nowością są fotele relaksujące z budowanymi czujnikami i masażerami, aby w pełni poddać się relaksowi. W przypadki kanap można rozróżnić dwa podstawowe rodzaje: kanapy proste oraz narożne, których nazwa jak wskazuje najlepiej nadają się do lokalizacji przy narożnikach. Zdecydowana większość współczesnych kanap ma możliwość rozłożenia, co zwiększa ich powierzchnię do leżenia. Można też w nich przechowywać pościel lub poduszki, które na przykład ze względu na swoje gabaryty zabierają zajmują zbyt dużą przestrzeń. Przy dużej ilości gości, gdy rodzi się potrzeba posiadania wielu miejsc siedzących nie ponosząc przy tym utraty przestrzeni, doskonale sprawdzają się ławy. Nie dość, że można je ukryć pod stołem to w dodatku może się pomieścić na nich kilka osób. Ławy można też wynieść na balkon, gdy na dworze jest ciepło i słonecznie.

Styl i dobór mebli

Z meblami jest jak z książkami: każdy lubi inny rodzaj. Osoby ceniące sobie nowoczesność, najczęściej decydują się na meble o minimalistycznym charakterze i cechujące się jednolitą barwą. Tradycjonaliści z kolei najczęściej wybierają meble w ciemniejszym, stonowanym kolorze i charakteryzujące się dużą ilością detali. Nowoczesne osoby będą stawiać na meble systemowe, tradycjonaliści skupią się bardziej na pojedynczych szafach i dodatkach jak stoliki nocne czy komody. Inaczej też będą wyglądały salony u tych dwóch typów ludzi. U osób podążających za trendami salon będzie zdecydowanie jaśniejszy z mniejszą ilością mebli w porównaniu do salonów osób ceniących tradycję. A jak będzie wyglądać kwestia mebli wypoczynkowych? Tradycjonaliści będą posiadać w swoim domu fotele i kanapy ze skóry. Ci drudzy z kolei stawiać będą na materiały syntetyczne w kolorze niebędącym w opozycji do otoczenia. W przypadku kolorów, może wystąpić jeszcze jedno zjawisko, a mianowicie dana barwa może się po prostu znudzić. Można wtedy na własnoręcznie pomalować meble odpowiednimi farbami.

Jak wybierać?

Meble nie tylko muszą się prezentować, ale przede wszystkim nam służyć. Po co zabierać sobie niepotrzebnie przestrzeń bez jej ekonomicznego zagospodarowania. Meble służą nam w końcu do przechowywania różnych rzeczy w określonym miejscu i dlatego też część z nich spełnia w tym swoją przypisaną rolę. Typowe meble do salonu służą nam też jako element prezentacyjny naszych ozdób, zdjęć czy też jako podstawa na telewizor lub wieżę czy konsolę do gier. Chcąc wybrać odpowiednie meble dla siebie, należy zrobić szybki rekonesans swoich rzeczy, które z pewnością nie opuszczą „granic” salonu. Mając już pewne wyobrażenie, jesteśmy w stanie stwierdzić, która szafa czy może cały zespół mebli systemowych sprawdzi się w naszym domu i ile przedmiotów będziemy w stanie w nim schować. Kolejna kwestia to fotele i kanapy. Chcąc je zakupić, najlepiej będzie, gdy wizualnie będą pasować do otaczających je mebli. Zbyt duże zróżnicowanie kolorystyczne może sprawić, że nie będziemy czuć się swobodnie we własnym salonie. W końcu najważniejszy pokój w domu powinien stanowić dla nas świątynię spokoju i relaksu.

Dodaj komentarz